Служба поддержки: 0 800 500 381

Новости

«Мумі-тролі» заговорили по-нашому


Щоправда, наразі перекладач Наталя Іваничук опрацювала лише першу частину трилогії, до якої увійшли три оповідання про цих кумедних істот: "Маленькі тролі і велика повінь", "Комета прилітає" та "Капелюх чарівника".

На думку організаторів проекту, український варіант буде значно зрозу-міліший дітям, ніж російський, адже у перекладі врахували усі фразеологічні та фонетичні аспекти. Приміром, один з героїв у російському перекладі книжки називався Снус-мумриком, а в нас він - Нюхмумрик ("снус" з фінської означає "нюх"), а Фрекен Снорк та її брат відтепер називатимуться Хропся і Хропусь.

Видання уже викликало ажіотаж. За словами директора "Видавництва Старого Лева" Юрка Чопика, з п'ятитисячного накладу "авансом" уже продано близько трьохсот примірників. Тому видавці переконані, що тираж доведеться додруковувати.

Театралізована презентація видання за участю самих Мумі-тролів, а також концерт маленьких зірочок естради та різноманітні конкурси відбулися у Львівському парку культури ім. Б. Хмельницького в неділю.

Казкові герої з'явилися перед численною дитячою публікою на "горбатих" запорожцях і одразу заполонили увагу малюків, які поспішали потиснути лапу ляльковим здорованям.

На жаль, гарній забаві завадив дощ. Він був нещадний до чудових портретів мумі-тролів, які намалювали на асфальті малюки.

- Здебільшого забави роблять для дорослих, адже організувати свято для дітей велика морока, - зазначила редактор видавництва Мар'яна Савка. - Але ми робимо це не вперше і, сподіваюсь, не востаннє. У планах видавництва ще багато дитячих свят.

Презентація книги про "Мумі-тролів" також відбудеться в Івано-Франківську, Тернополі та Києві, а також у посольстві Фінляндії в Україні. А в останній день проведення Львівського форуму видавців, який відбудеться 16-19 вересня у Львівському палаці мистецтв, діти, які заповнять спеціальні листівки і відішлють їх на адресу "Видавництва Старого Лева", матимуть змогу виграти подарунки, серед яких - комп'ютер.
Натисніть "Подобається",
щоб читати Універсальну на Facebook
Дякую, я вже з вами, все круто!