Страхові послуги
КОМПЛЕКСНЕ СТРАХУВАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РИЗИКІВ
Інформація про страховий продукт «КОМПЛЕКСНЕ СТРАХУВАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РИЗИКІВ»

з/п
Вид інформації Інформація для заповнення
1 Об’єкт страхування Об’єктом страхування є:
- майно на праві володіння, користування і розпорядження майном (далі - Секція 1);
- відповідальність страхувальника (іншої особи, визначеної в договорі страхування) за заподіяну шкоду особі або її майну внаслідок виконання страхувальником (іншою особою, зазначеною в договорі страхування) будівельно-монтажних робіт згідно з договором страхування (далі – Секція 2).
2 Страхові ризики та обмеження страхування (за наявності) За Секцію 1:
1. Клас 8:
- вогонь (пожежа), крім підпалу;
- вибух;
- природні явища [уключаючи бурю, просідання ґрунту та/або інші, передбачені договором страхування метеорологічні, гідрологічні або геофізичні явища, крім морозу та граду, які за своєю інтенсивністю та площею поширення можуть призвести до пошкодження та/або знищення (загибелі) застрахованого майна];
2. Клас 9:
- град;
- мороз;
- протиправні дії третіх осіб, уключаючи крадіжку, розбій, грабіж, умисне пошкодження / знищення майна, підпал;
- інші події, а саме: будь-який випадковий і непередбачуваний фізичний вплив на застраховане майно, що може призвести до пошкодження, знищення (загибелі) або втрати застрахованого майна, крім тих, що є винятками та обмеженнями страхування.
За Секцією 2: виникнення обов’язку страхувальника відшкодувати шкоду життю та/або здоров’ю потерпілої третьої особи та/або її майну, відповідальність за відшкодування якої несе страхувальник, яка виникла у разі проведення будівельно-монтажних робіт відповідно до договору страхування та мала місце і була виявлена під час будівельно-монтажного періоду на будівельному майданчику або в безпосередній близькості з ним.

Якщо інше не погоджено сторонами та не зазначено в договорі страхування, страхуванню не підлягають: готівкові гроші в національній та іноземних валютах; акції, облігації та інші цінні; плани, креслення та інші документи, бухгалтерські та ділові книги; моделі, макети, зразки, форми тощо; електроні данні, інформація на технічних носіях комп’ютерних та аналогічних систем, програмне забезпечення; вибухові речовини; паливно-мастильні матеріали, охолоджувальні рідини та інші витратні матеріали; транспортні засоби, що експлуатуються (допущені до експлуатації) на дорогах загального використання; плавучі засоби та повітряний транспорт; машини, обладнання та механізми (або їх частини), що працюють під землею; прототипи машин та обладнання; земля чи будь-яке покриття ґрунту, корисні копалини, водойми та канали; доки, причали та моли, мости, тунелі та шахти (а також майно, яке знаходиться в тунелях та шахтах), майно, що знаходиться на водній поверхні та на прибережній території тощо; майно, яке виключено з цивільного обігу або обмежене в обігу згідно з чинним законодавством України.
У будь-якому разі страхуванню не підлягають:
- будівлі в аварійному стані, а також майно, що знаходиться в них, окрім об’єктів реконструкції;
- майно, яке знаходиться в зоні, яка офіційно визнана (або має статус) зоною можливого стихійного лиха, за умови, що таке оголошення було зроблено до укладання договору.
3 Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності), якщо мінімальний та максимальний розміри страхової суми визначені умовами страхового продукту Мінімальний та максимальний розміри страхової суми не визначені умовами страхового продукту.
4 Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу Страховий тариф: від 0,001% до 25% на один об’єкт.
Страхова премія розраховується шляхом множення страхового тарифу на страхову суму.
5 Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності) Франшиза може встановлюватись в національній або іноземній валюті, або у відсотках від страхової суми чи страхової виплати, або в інших розрахункових одиницях, визначених договором страхування.
Умовами договору страхування можуть бути передбачені різні розміри франшизи за об’єктами страхування, страховими ризиками та/або страховими випадками, групами страхових ризиків та/або страхових випадків.
6 Територія та строк дії договору страхування [включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)] Територією дії Договору є територія України. При цьому, дія договору не поширюється на тимчасово окуповані території України, що визначено нормативно-правовими актами України, в тому числі у розумінні закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», а також на території, на яких ведуться (велися) бойові дії (в межах тривалості бойових дій) або тимчасово окуповані Російською Федерацією відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 06.12.2022 № 1364, Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309; території, в межах якої на момент настання події, що має ознаки страхового випадку, знаходяться населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження або розташовані на лінії зіткнення, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085 з усіма змінами та доповненнями; території, що відповідно до законодавства України перебуває в окупації, тимчасовій окупації, оточенні, блокуванні, є територією проведення бойових, воєнних дій, воєнних конфліктів; території, розташовані ближче ніж 50 (п’ятдесят) кілометрів від зазначених в цьому пункті територій, на дату настання події, яка має ознаки страхового випадку.
З урахуванням положень цього пункту територією дії договору є територія місця знаходження будівельного майданчика з урахуванням розширень відповідно до застережень, що застосовуються за договором.
Строк дії договору зазначається за згодою сторін договору в договорі страхування.
Договір набуває чинності в порядку, визначеному договором страхування:
1. з 00:00 год дня, зазначеного в договорі як дата початку строку дії договору, але не раніше дня, наступного за днем сплати страхувальником страхової премії / першої частини страхової премії (якщо договором передбачено оплату страхової премії частинами) в розмірі та в строки, визначені договором страхування,
або
2. з 00:00 год дня, зазначеного в договорі як дата початку дії договору, за умови сплати страхувальником страхової премії / першої частини страхової премії (якщо договором передбачено оплату страхової премії частинами) в розмірі та в строки, визначені договором страхування.
Договір припиняє свою дію о 24:00 год дня, зазначеного в договорі як дата закінчення строку дії договору, якщо інші обставини, передбачені договором, не призвели до дострокового припинення дії договору.
Строк дії договору може поділятися на періоди страхування, якщо це передбачено договором страхування та договір укладений на строк, що перевищує 1 (один) рік.
У випадку несплати/сплати не в повному розмірі страхової премії / першої частини страхової премії (якщо договором передбачено оплату страхової премії частинами) договір вважається таким, що не укладений (якщо інше не передбачено договором страхування).
7 Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини Невиконання обов’язків за договором є підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування.

несвоєчасно повідомив Страховика про настання страхового випадку без поважних причин;
не виконав свої обов’язки за договором страхування;
не сплатив страхову премію (її чергову частину) у строки, визначені договором страхування;
з інших підстав, визначених чинним законодавством та договором страхування.
У випадку не сплати / сплати не в повному розмірі чергової частини страхової премії (якщо договором передбачено оплату страхової премії частинами) в строки, визначені договором страхування, договір страхування припиняє свою дію з 00:00 годин дати, що слідує да датою, зазначеною в договорі страхування як дата сплати цієї частини страхової премії (якщо інше не зазначено в договорі страхування).
8 Інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору Якщо договір страхування не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими, у зв’язку з укладенням такого договору відсутня необхідність отримання додаткових чи супутніх послуг страховика та/або третіх осіб, пов’язаних з отриманням фінансової послуги за договором.
Якщо договір страхуваня є додатковим до робіт або послуг, що не є страховими, то договір, що є складовою пакетної послуги, може бути укладений в рамках пакетної пропозиції або, за погодженням з надавачем основної послуги, як окремий договір.
9 Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії -
10 Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформація про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії Перед укладенням договору страхування страхувальник зобов’язаний для прийняття Страховиком рішення про укладення договору страхування та/або про розмір страхової премії за договором страхування надати:
1. відомості про об’єкт страхування та інформацію про чинні договори страхування, укладені щодо об’єкта страхування;
2. відомості про страхувальника та вигодонабувача (якщо таких призначений за договором страхування);
3. обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику (визначення імовірності та вірогідності настання страхового випадку і розміру можливих збитків):
- опис та характеристики будівельних чи монтажних робіт, які будуть проводитись;
- найменування, площа та територія розташування об’єкту страхування;
- інформація щодо прилеглих територій до місця проведення будівельно-монтажних робіт;
- відомості про договір на виконання підрядних робіт;
- будівельно-монтажний період;
- період випробування та пуску (за наявності);
- період обслуговування;
- відомості про замовника будівельних робіт;
- відомості про генерального підрядника та субпідрядників, його (їх) виконані проєкти;
- календарний план будівництва;
- вартість робіт за договором підряду, включаючи все майно та матеріали, що мають бути використані під час таких робіт та матеріали або предмети, що надаються замовником робіт;
- перелік будівельної техніки, пристроїв та обладнання, якщо таке майно заявляється на страхування;
- інформація про матеріали, що зберігаються поза будівельним майданчиком;
- інформація щодо досвіду здійснення застрахованої діяльності страхувальником;
- інформація щодо засобів протипожежної безпеки, пожежогасіння та охорони в місці проведення застрахованої діяльності (наявність справної пожежної сигналізації, тип датчиків, наявність системи пожежогасіння, достатність та працездатність вогнегасників, пожежних кранів та гідрантів і т. д.);
- системи охорони (наявність фізичної охорони, наявність сигналізації та датчиків руху, режим охорони і т. д.);
- історія збитків (причини та суми збитків, якщо такі були) за останні 3 роки;
4. інформацію про наявність на законних підставах або на підставі інших правовідносин страхового інтересу щодо об’єкта страхування, уключаючи наявність такого інтересу у вигодонабувача (у разі визначення такої особи в договорі страхування).
На підставі отриманої від клієнта / страхувальника інформації Страховик може запитувати уточнення / конкретизацію / пояснення щодо наданої інформації.
11 Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, включаючи посилання на таку інформацію Споживач / клієнт для прийняття ним усвідомленого рішення про укладення договору страхування до укладення такого договору повинен ознайомитись з:
1. Винятками зі страхових випадків та підставами для відмови у здійсненні страхових виплат:
За Секцією 1:
Страховик не буде відшкодовувати:
- витрати, завдані розкопкою та вивезенням сміття від зсуву ґрунту, в частині, що перевищує вартість розкопки саме матеріалів, що мали бути використані з метою застрахованих будівельних робіт, безпосередньо на території зсуву;
- витрати, необхідні для відновлення схилів, ділянок або пластів землі, які зазнали пошкодження в результаті ерозії, якщо страхувальник не вжив або вчасно не вжив необхідних запобіжних заходів.
За Секцією 2 страхове покриття не поширюється на претензії третіх осіб, що виникають із:
- пошкодження, заподіяного будь-якому майну, землі або будівлям у результаті вібрації або зміщення, або ослаблення несучих елементів, чи за тілесні ушкодження або майнові збитки, викликані або обумовлені цими ушкодженнями, за винятком випадків, коли про це погоджено наданням умов згідно з Застереженням 120 (умови дії застереження зазначено в Загальних умовах страхового продукту «КОМПЛЕКСНЕ СТРАХУВАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РИЗИКІВ»;
- тілесних ушкоджень або хвороби службовців або робітників будівельного підприємства (будівельних підприємств), замовника (замовників) або іншої юридичної особи, що залучена до будівельних робіт, застрахованих цілком або частково за умовами страхування будівельно-монтажних ризиків, або членів їхніх родин;
- повного знищення або пошкодження предметів, що належать, знаходяться під опікою, на збереженні або під контролем будівельного підприємства (будівельних підприємств), замовника (замовників) або іншої фірми, що залучена до будівельних робіт, застрахованих цілком або частково за умовами страхування будівельно-монтажних ризиків, або їхніх службовців або робітників;
- будь-яких випадків, що були спричинені транспортними засобами, допущеними до експлуатації на дорогах загального користування, або водними або повітряними суднами;
- можливих зобов'язань по виплаті відшкодування або інших видів компенсації, прийнятих страхувальником у добровільному порядку, за винятком тих випадків, у яких ця відповідальність існувала б і без такої домовленості.
Зі страхового покриття виключається відповідальність, прийнята Страхувальником за контрактом або договором, за виключенням такої відповідальності, яка накладається на страхувальника згідно із законодавством, якщо інше не передбачено договором.
Зі страхового покриття виключається відповідальність за надання або неспроможність надання професіональної поради або сервісу страхувальником або інші помилки пов’язані з порадою або сервісом, включаючи але не обмежуючи дизайн, схему або специфікацію.
Загальні виключення для Секції 1 та Секції 2:
Якщо інше не передбачене договором Страховик не відшкодовує збитки від втрати, пошкодження або відповідальності, що викликаються, виникають або розмір яких підвищується безпосередньо або побічно в результаті: навмисних дій або грубої необережності страхувальника або його представників; повного або часткового припинення робіт.
Якщо інше не передбачене договором Страховик не несе відповідальність за:
- непрямі збитки будь-якого характеру, включаючи неустойки, збитки внаслідок прострочень, недосягнення експлуатаційних характеристик, втрата експлуатаційних якостей (без фізичного збитку або знищення), що була викликана затримкою або неналежним виконанням Страхувальником підрядного контракту або договору, скасування договірних відносин;
- збитки або ушкодження в результаті помилкового проектування;
- Страховик не відшкодує вартість відновлення або заміни:
А) Будь-якого застрахованого майна, яке має дефекти або недоліки через недоробки у дизайні, плануванні, специфікації, матеріалах або при виробництві такого об’єкту страхування або будь-якої його частини.
Б) Будь-якого Застрахованого майна, яке в своїй сталості або стабільності залежить від об’єкту, описаного у п. А).
В) Будь-якого Застрахованого майна, яке необхідно зруйнувати для заміни або відновлення об’єкту, описаного у п. А) та п. Б).
- знос, корозію, окислювання, зниження вартості в результаті невикористання або дії звичайних погодних умов;
- втрату або пошкодження устаткування будівельного майданчика і будівельних машин у результаті електричної або механічної поломки, аварії, внутрішнього порушення або розладу, заморожування охолоджувачів або інших рідин, дефектів змащення або недоліку мастила або охолоджувачів. Однак, якщо внаслідок такої поломки або порушення стався нещасний випадок, який призвів до зовнішнього збитку, застрахованого за цими умовами, такий зовнішній збиток підлягає відшкодуванню;
- втрату або пошкодження транспортних засобів, допущених до експлуатації на дорогах загального користування, водних або повітряних суден;
- шкоду завдану проєктно-кошторисній документації, документації щодо технічних умов і правил, кресленням, малюнкам, рахункам, маркам, свідоцтвам, сертифікатам, ліцензіям, ордерам, дозволам, відомостям, книгам, журналам і іншому діловодству, свідоцтвам про заборгованість, розпискам, цінним паперам, чекам та /або грошам;
- втрату або пошкодження, що виявляються в ході інвентаризації;
- втрату або пошкодження майна чи частині будь-якого майна, що є частиною будови, що існувало до моменту початку страхування;
- ушкоджень та дефектів, що існували в момент укладання договору страхування і мали бути відомі страхувальнику чи його представникам;
- моральну шкоду;
- шкоду щодо обладнання, завдану його власним електричним або механічним недоліком, не спрацюванням, вибухом або імплозією (що означає спрямований всередину вибух), за винятком страхового покриття, що надається для періоду випробовування і введення в експлуатацію, якщо це покриття застосовується;
- звичайне або нормативне технічне обслуговування або планову заміну зношених частин, агрегатів та витратних матеріалів;
- шкоду завдану матеріалам, що зберігаються за межами будівельного майданчика, якщо відповідне розширення покриття не діє;
- тілесні або майнові збитки, що виникають в результаті просадки, ослаблення, відсолювання, вібрації або зняття чи ослаблення опор;
- штрафи, пені та інші санкції відповідно до договірних зобов’язань страхувальника, а також будь-які інші грошові стягнення, які страхувальник буде зобов’язаний сплатити відповідно до законодавства або рішення суду за заподіяння шкоди або порушення своїх договірних зобов'язань, у зв’язку з відшкодуванням збитків спричинених такими діями страхувальника;
- шкоду, збитки або витрати, які настали внаслідок проведення експериментальних та/або дослідницьких робіт;
- будь-які втрати, збитки у результаті технічної аварії, що призвела до руйнування, пошкодження гідростанції, дамби, греблі;
- будь-яку шкоду, збитки або витрати, що стали наслідком будь-якого страйку, бунту чи громадських заворушень, або будь-якої дії чи діяльності, яка може призвести у результаті до бунту, страйку чи громадських заворушень (включаючи також трудові заворушення та локаути) за умови, якщо сторонами не погоджено покриття додаткового Застереження 001 «Страхування збитку або шкоди, завданої в результаті страйків, безладдя та громадських заворушень» (умови та порядок застосування Застереження 001 визначено в Загальних умовах страхового продукту «КОМПЛЕКСНЕ СТРАХУВАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РИЗИКІВ»);
- шкоду завдану після того, як будівельний майданчик було покинуто усіма особами причетними до проведення робіт за договором підряду, хоча б на ньому і лишилося обладнання або матеріали;
- вартість інструментів, спецодягу, тимчасових парканів і іншого тимчасового облаштування, включаючи відповідні споруди і приміщення, що використовуються для проведення робіт за договором підряду, якщо відповідне розширення страхування не діє;
- шкоду завдану матеріалам, що зберігаються за межами будівельного майданчика, якщо відповідне розширення страхування не діє;
- шкоду завдану будь-якому застрахованому майну, під час його перевезення або випробовування і введення в експлуатацію, якщо відповідне розширення страхування не діє;
- шкоду завдану обладнання, крім випадку, коли це виключення не буде діяти, внаслідок набрання чинності розширеннями страхування стосовно обладнання;
- шкоду завдану крадіжкою, землетрусом або повінню, якщо відповідне розширення страхування не діє;
- шкоду завдана виверженням вулкану, підземним вогнем або осіданням землі.
- шкоду завдану водним або повітряним судам;
- шкоду завдану будь-якими обставинами, що виникли внаслідок припинення, невиконання або неналежного виконання страхувальником договору підряду, включаючи штрафні санкції, видатки, збитки від цього, відхиленням від календарного плану будівництва;
В будь-якому випадку Страховик не здійснює страхову виплату за збиток або відповідальність, які безпосередньо або опосередковано заподіяні або є результатом бурі силою, яка рівна або переважає 8 балів за шкалою Бофора (середня швидкість вітру вище 62 км/год), або будь-якого збитку, заподіяного водою пов‘язаного з такою бурею або внаслідок її.
Не відшкодовується Страховиком шкода щодо майна, яке знаходилося у виробничому процесі, процесі переробки страхувальником тощо, завдана цьому майну, внаслідок виконання страхувальником вказаних процесів, або витрати на виправлення або поліпшення будь-яких наслідків виконання страхувальником таких процесів.
Страхове покриття не надається щодо будь-якої відповідальності, яка є наслідком або виникає з:
- втрати, пошкодження або неможливість подальшого використання майна, прямо чи опосередковано викликане просочуванням, забрудненням або зараженням. Завжди приймається та розуміється, що цей пункт не застосовується до втрати чи фізичного пошкодження або знищення застрахованого майна або неможливість його подальшого використання, якщо тільки випадок такого просочування, забруднення або зараження не мав ознаки раптовості, непередбачуваності та несподіваності;
- витрат на видалення, знешкодження або очищення від речовини, що просочилася, викликала забруднення або зараження, якщо тільки випадок такого просочування, забруднення або зараження не мав ознаки раптовості, непередбачуваності та несподіваності і відбувся під час будівельно-монтажного періоду;
- штрафи, пені, покарання або інші такого роду збитки.
Страховик не буде відшкодовувати Страхувальнику у відношенні фактичної чи підозрюваної відповідальності за будь-яким позовом відносно збитку, що напряму чи опосередковано виникає, складається чи пов`язаний із присутністю азбесту, чи інших матеріалів, які містять азбест у будь-якій формі чи кількості.
Страхове покриття не діє і, відповідно, страхова виплата не здійснюється за будь-яке пошкодження, знищення або претензію від постраждалої особи якщо:
- на ведення будівельно-монтажних робіт не має відповідних дозволів згідно чинного законодавства та/або особи, які задіяні в процесі здійснення будівельно- монтажних робіт, не мають відповідної кваліфікації і не мають права здійснювати таку роботу відповідно до вимог чинного законодавства, та/або підрядники не мають відповідних ліцензій, дозволів тощо, передбачених чинним законодавством для виконання таких робіт;
- документація, пов'язана з будівельно-монтажними роботами (проект, кошторис, договір на виконання робіт, тощо), оформлена з порушенням чинного законодавства України;
- недотримання страхувальником правил техніки безпеки при проведенні будівельно-монтажних і інших робіт на застрахованих об‘єктах.
Страховик не несе відповідальність за подіями / збитками, що стались на:
А) території адміністративних районів України, в межах яких знаходяться населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження або розташовані на лінії зіткнення, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085 з усіма змінами та доповненнями;
Б) тимчасово окупованих територіях України, що визначені нормативно-правовими актами України, в тому числі у розумінні закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;
В) територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії (в межах тривалості бойових дій) або тимчасово окупованих Російською Федерацією, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 06.12.2022 № 1364, Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309;
Г) на будь-яких інших територіях, що відповідно до законодавства України перебувають в окупації, тимчасовій окупації, оточенні, блокуванні, є територіями проведення бойових, воєнних дій, антитерористичної операції, воєнних конфліктів;
Д) території розташованій ближче, ніж 50 (п’ятдесят) кілометрів від таких територій пп. А) – Г), на дату настання події, яка має ознаки страхового випадку.
Страхове покриття виключає знищення, пошкодження, витрати або видатки будь-якого типу, які прямо чи опосередковано спричинені, є результатом або сталися у зв’язку з будь-чим з наступного, незважаючи на будь-яку іншу причину або подію, яка одночасно або в будь-якій іншій послідовності впливає на настання збитку:
А) війна, вторгнення, дії іноземних ворогів, воєнні дії або операції воєнного типу (незважаючи на те, чи було офіційно оголошено війну), громадянська війна, повстання, революція, громадські заворушення, які набувають розмірів або досягають рівня повстання, військова або узурпована влада, воєнний стан або стан облоги, конфіскація, націоналізація, реквізиція, знищення чи пошкодження майна за розпорядженням будь-якої державної чи громадської чи місцевої влади незалежно від того, правомірні чи ні, незаконні дії чи бездіяльність органів державної влади та місцевого самоврядування та їх посадових осіб, у тому числі внаслідок видачі незаконні документи та накази; або
Б) будь-який вид мародерства, пограбування та будь-який вид насильства, включаючи, але не обмежуючись, крадіжку зі зломом, вандалізм, будь-яку форму крадіжки або пограбування, напад з метою заволодіння товарами чи майном, розбивання скла, вікон та інших конструкцій, проникнення в приміщення або сховище або простір або будь-яка подібна діяльність, якщо вони відбуваються у зв’язку з ризиком, згаданим вище в п. А); або
В) обвалення, деформації, загоряння будь-яких елементів будівель (приміщень, будівельних конструкцій) внаслідок впливу будь-яких вибухових речовин (крім природного газу внаслідок побутових інцидентів) та/або боєприпасів (кулі, гранати, міни, бомби, артилерійські снаряди, ракети, снаряди для реактивних систем тощо) вибухової хвилі або будь-які частини (осколки, детонатори, запали, будь-які елементи конструкції, компоненти вибухових пристроїв тощо); в результаті пострілів з усіх видів вогнепальної зброї (крім травматичної, мисливської, використовуваної під час полювання або побутових інцидентів), вибухів будь-яких вибухових речовин та/або боєприпасів (боєприпаси, гранати, міни, бомби, артилерійські снаряди, постріли ракет у реактивні системи, тощо) або будь-який інший вплив будь-яких їх частин (осколків, детонаторів, запалів, будь-яких конструктивних елементів, компонентів вибухових пристроїв тощо); дії засобів ведення війни (під засобами ведення війни потрібно розуміти зброю та інші засоби, що застосовуються збройними силами воюючих сторін для завдання шкоди і поразки противникові у т.ч. мін, торпед, бомб, снарядів тощо), а також маневрів, навчань або інших військових заходів; або
Г) будь-який акт тероризму або саботажу.
Д) Страхове покриття також виключає знищення, пошкодження, витрати і видатки будь-якого типу, які прямо чи опосередковано спричинені, сталися в результаті або у зв’язку з будь-якою дією, вжитою в ході контролю, запобігання, подавлення, або будь-яким іншим чином пов’язаною з п. А) та/або Б) та/або В) та/або Г).
Не відшкодовуються збитки, пошкодження, відповідальність або будь-які витрати, що прямо або опосередковано спричинені або виникли внаслідок плісняви, міллю, грибком, спорами або іншими мікроорганізмами будь-якого типу, природи, включаючи та не обмежуючись будь-якими субстанціями, присутність яких викликає дійсну або потенційну загрозу життю людини.
Не відшкодовуються збитки, пошкодження, відповідальність або будь-які витрати, що прямо або опосередковано спричинені або виникли внаслідок:
- іонізуючої радіації або забруднення радіоактивними речовинами з будь-якого ядерного палива або відходів ядерного палива або горіння ядерного палива;
- радіоактивних, токсичних, вибухонебезпечних або інших небезпечних або забруднюючих властивостей будь-яких ядерних інсталяцій, реакторів, ректорів або інших ядерних установок або їх компонентів.
- будь-якої зброї або приладу, в якому використовується атомний або ядерний поділ та/або синтез, або будь яка подібна реакція або радіоактивна сила, або речовин.
- радіоактивних, токсичних, вибухонебезпечних або інших небезпечних або забруднюючих властивостей будь-яких ядерних речовин. Умови цього пункту не розповсюджується на радіоактивні ізотопи інші, ніж ядерне паливо, коли такі ізотопи підготовлені, оберігаються, зберігаються та використовуються для комерційних, сільськогосподарських, медичних, наукових та інших подібних мирних цілей
- будь-якої хімічної, біологічної, біохімічної, або електромагнетичної зброї.
Не відшкодовуються майнові та фінансові збитки або витрати, прямо чи опосередковано спричинені або такі, що виникають внаслідок: - будь-яка втрата, зміна, пошкодження чи зменшення функціональності, доступності чи роботи комп’ютерної системи;
- будь-яка втрата використання, зниження функціональності, ремонт, заміна, відновлення або відтворення будь-яких даних, включаючи будь-яку суму, що відноситься до цінності таких даних.
Не покривається будь-яка шкода/збитки, витрати, будь якого походження, прямо чи не прямо спричинені, відносяться до або виникають одночасно або в будь-якій іншій послідовності із інфекційної хвороби, чи загрози (явної чи уявної) інфекційної хвороби не зважаючи на будь яку причину чи події, що призвели до цього.
Спеціальні винятки для будівельних майданчиків та обладнання: не є страховим випадком і страхова виплата не здійснюється за: - шкоду, за яку несе відповідальність за законом або відповідним договором, виробник або постачальник обладнання;
- шкоду, завдану створенням невідповідних умов експлуатації обладнання, через нецільове використання, навмисне перевантаження, випробування або експеримент;
- шкоду, у вигляді пошкоджень пофарбованих, емальованих, гальванізованих або полірованих поверхонь, спричинених подряпинами, вм’ятинами або знебарвленням;
- шкоду, завдану обладнанню, в той час як воно знаходилося під землею;
- шкоду, завдану зареєстрованим транспортним засобам, загального використання, за винятком тих, що використовуються виключно на будівельному майданчику в якості інструменту для проведення робіт, а також шкоду водним суднам або повітряним суднам, чи будь-якому їх вантажу;
- шкоду, завдану через електричну або механічну несправність, не спрацювання, уламку або збій, замерзання охолоджувальної емульсії (рідини) чи інших рідин, неправильне змащування або відсутність мастила або охолоджувальної емульсії (рідини). Проте, якщо результатом вказаних обставин буде раптовий та несподіваний випадок пошкодження, що завдасть зовнішні пошкодження обладнанню або будівельному майданчику, шкода завдана напряму цією подією, відшкодовуватиметься;
- вартість відновлення майна або заміни витратних частин, агрегатів (компонентів) або обслуговування стосовно того майна, що потребує постійного або періодичного відновлення або заміни, або обслуговування, включаючи, але не обмежуючись переліченим: пробки, штифти, або інші витратні пристрої, частини, свердла, ножі, леза для пилок або інші ріжучі пристрої, абразивні круги або бруски, наждак, фарби, форми, зразки, пульверизатори та дробильні поверхні, екрани, решета, фільтри, мотузки, ремені, ланцюги, підйомні ремені, батареї, труби та шланги, з’єднувальні та пакувальні матеріали, шини та рейки.
Страховик не надає страхове покриття і не несе відповідальність за будь-яким збитком, а також не здійснює будь-які виплати за договором у разі, якщо таке страхове покриття, оплата збитку або будь-яка інша виплата суперечить санкціям, заборонам або обмеженням відповідно до резолюцій ООН, торговельним та економічним санкціям, законодавчим або нормативно-правовим актам Європейського Союзу, Франції, Великобританії, Канади або США.
Підставою для відмови Страховика у здійсненні страхових виплат є:
- Навмисні дії страхувальника або особи, на користь якої укладено договір страхування, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями;
- Вчинення страхувальником або особою, на користь якої укладено договір страхування, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку;
- Подання страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку;
- Одержання страхувальником повного відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла. Якщо збиток відшкодований частково, страхова виплата здійснюється з вирахуванням суми, отриманої від зазначеної особи як відшкодування збитків;
- Несвоєчасне повідомлення страхувальником (особою, визначеною у договорі страхування або законодавством) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків);
- Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими договором страхування; - Порушення страхувальником умов взаємодії зі Страховиком щодо врегулювання страхового випадку, визначених в договорі та Загальних умовах страхового продукту «КОМПЛЕКСНЕ СТРАХУВАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РИЗИКІВ»);
- Порушення / невиконання страхувальником (іншою особою, визначеною договором страхування) своїх зобов’язань та інших умов за договором;
- Ненадання Страховику повного комплекту документів, передбачених договором страхування, протягом 12 (дванадцяти) місяців з дати настання страхового випадку;
- Наявність інших підстав, встановлених законодавством.

2. Лімітами відповідальності Страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком встановлюються за згодою сторін в договорі страхування в межах страхової суми.

3. Порядком розрахунку та умовами здійснення страхових виплат.
Для отримання страхового відшкодування страхувальник надає Страховику документи, які підтверджують факт, причини та обставини настання страхового випадку та розмір заподіяної шкоди (збитку) згідно з договором страхування.
Розмір страхової виплати не може перевищувати обсяг зобов’язань Страховика, визначених договором страхування.
Порядок визначення розміру страхової виплати та строки її здійснення визначаються договором страхування.
За Секцією 1 страховій виплаті підлягає тільки прямий фізичний збиток щодо застрахованого майна, який стався в межах території дії страхового покриття.
Базисом для визначення страхового відшкодування є:
- у випадку пошкодження майна – вартість відновлення майна до стану, що існував на час настання події, але не більше вартості майна, що існувала на час настання події, за різницею вартості уцілілого майна.
- у випадку повного знищення майна – фактична вартість майна, що існувала на час настання події, за різницею вартості уцілілого майна.
При визначенні розміру страхового відшкодування враховуються фактично понесені страхувальником витрати у розмірі, визначеному договором страхування.
Якщо вартість відновлення пошкодженого майна дорівнює або перевищую вартість цього майна до настання пошкодження, розмір страхової виплати визначається так, як би це майно зазнало повного знищення.
Вартість будь-якого попереднього ремонту буде покриватися Страховиком, якщо такий ремонт є частиною заходів з відновлення і не збільшує витрати на відновлення. Страхова виплата не включає витрати на зміни, доповнення або покращення майна.
Якщо Страхувальник продовжує експлуатувати майно (будівельна техніка, інструменти, обладнання), яке потребує ремонту після страхового випадку, Страховик відшкодовує збиток в тій мірі, в якій він не був спричинений такою експлуатацією.
Якщо пошкодження зазнало обладнання, що використовується у зв’язку з роботами за договором підряду під час будівельного періоду, базисом для визначення страхового відшкодування є:
- якщо пошкодження можна відновити, – доцільна вартість відновлення, до стану експлуатаційної придатності.
- якщо розрахункова вартість відновлення дорівнює або перевищує вартість застрахованого майна на час настання події, страхове відшкодування розраховуватиметься, виходячи з того, що сталася загибель майна.
За Секцією 2 розмір страхової виплати визначається в межах страхової суми, встановленої в договорі страхування, в порядку визначеному договором страхування.
У випадку шкоди, заподіяної майну потерпілих третіх осіб, страховій виплаті підлягає тільки прямий фізичний збиток, заподіяний майну потерпілої третьої особи, який стався в межах території дії страхового покриття.
У разі знищення майна потерпілої третьої особи, страховій виплаті підлягає залишкова вартість такого майна на момент настання страхового випадку з вирахуванням зносу / амортизації в межах страхової суми / ліміту відповідальності за договором страхування.
У разі часткового знищення / пошкодження майна потерпілої третьої особи, страховій виплаті підлягає вартість відновлювального ремонту з вирахуванням зносу / амортизації такого майна на момент настання страхового випадку та в межах страхової суми / ліміту відповідальності за договором страхування.
У випадку шкоди, заподіяної життю та/або здоров’ю потерпілих третіх осіб, страховій виплаті підлягають витрати на лікування, протезування, поховання і інші витрати, визначені договором страхування.
Заподіяння шкоди кільком особам внаслідок впливу ряду послідовно (або одночасно) виниклих подій (наприклад, пожежа, вибух тощо), спричинених тією самою причиною, розглядається як один страховий випадок.
Умова недострахування: якщо страхова сума становить певну частку дійсної вартості застрахованого об’єкта страхування, страхова виплата здійснюється у такій самій частці страхової суми до дійсної вартості застрахованого об’єкта страхування (якщо інше не передбачено договором страхування).
Розмір кожної та будь-якої страхової виплати зменшується на розмір франшизи, зазначеної в договорі страхування.
Якщо збиток частково або повністю відшкодований особою, винною у його завданні, або іншою особою, яка його відшкодувала замість винної особи, розмір страхової виплати зменшується на суму такого відшкодування.
Страхова сума зменшується на розмір здійсненої страхової виплати. Страхувальник має право відновити розмір страхової суми в порядку, визначеному договором страхування.
Страхова виплата не включає компенсації страхувальнику (застрахованій особі чи вигодонабувачу) будь-якими третіми особами (незалежно від правового статусу, організаційної форми чи форми власності). Із суми страхової виплати вираховуються суми податку на додану вартість (та/або інших податків чи загальнообов‘язкових платежів), якщо є документально підтверджені підстави вважати, що такі суми були чи будуть відшкодовані страхувальнику з державного чи місцевого бюджетів.
Якщо договором страхування передбачено сплату страхової премії частинами у Страховика виникне зобов‘язання сплатити страхову(і) виплату і на момент такої сплати Страховик отримав не всі платежі, передбачені договором страхування (навіть якщо термін сплати цих платежів ще не настав), Страховик матиме право утримати із суми такої страхової виплати суми всіх неотриманих страхових платежів, які передбачені до сплати відповідно до договору, якщо сторонами не буде погоджено інше.
Якщо на дату настання страхового випадку у відношенні до застрахованого об’єкта страхування діяли інші договори страхування, Страховик здійснює виплату пропорційно до розміру страхової суми за укладеним ним договором страхування.
Надбавки до заробітної плати за понаднормову роботу, роботу в нічний час, в офіційні свята або за витрати на прискорену доставку вважаються застрахованими, якщо це передбачено договором страхування.
Страховик приймає рішення про страхову виплату і складає страховий акт / відмову у страховій виплаті / відстрочку рішення про страхову виплату або відмову у страховій виплаті протягом 20 (двадцяти) робочих днів з дати отримання документів, необхідних для встановлення факту, обставин, причин настання страхового випадку та/або розміру завданих збитків, передбачених договором страхування (якщо менший строк для прийняття рішення не зазначений в договорі страхування).
Страховик здійснює страхову виплату протягом 20 (двадцяти) робочих днів після прийняття рішення про страхову виплату та складання страхового акта (якщо менший строк не зазначений в договорі страхування).
У разі прийняття рішення про відмову у страховій виплаті / відстрочку рішення про страхову виплату або відмову у страховій виплаті Страховик протягом 5 (п'яти) робочих днів з дати прийняття такого рішення повідомляє про це страхувальника/вигодонабувача у письмовій формі з обґрунтуванням причин такої відмови / відстрочки.

Повна інформація про порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат зазначена в Загальних умовах страхового продукту «КОМПЛЕКСНЕ СТРАХУВАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РИЗИКІВ»