• Страховий продукт «СТРАХУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПЕРЕВІЗНИКА НАЗЕМНИМ ТРАНСПОРТОМ»

  • Інформація про страховий продукт «СТРАХУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПЕРЕВІЗНИКА НАЗЕМНИМ ТРАНСПОРТОМ»

    з/п
    Вид інформації Інформація для заповнення страховиком
    1 Об’єкт страхування Об’єктом страхування є відповідальність за заподіяну шкоду особі або її майну.
    За договором страхування може бути застрахована відповідальність cтрахувальника за заподіяну шкоду особі або її майну:
    - при здійсненні перевезень вантажів на умовах Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів 1956р. (КДПВ/CMR) зі змінами та доповненнями внесеними Протоколом від 05.07.1978р. та інших документів (далі – страхування CMR);
    - при здійсненні перевезень вантажів на умовах чинного законодавства України (Статуту автомобільного транспорту УРСР, Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні тощо) (далі – страхування ТТН);
    - вантажем, що перевозиться.
    2 Страхові ризики та обмеження страхування Страховим ризиком є виникнення обов’язку страхувальника відшкодувати шкоду, заподіяну потерпілій третій особі та/або її майну внаслідок настання подій, передбачених договором страхування, де:
    А - Відповідальність за вантаж – відповідальність за повну або часткову втрату вантажу або за пошкодження вантажу відповідно до:
    - при страхуванні CMR: положень Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів 1956р. (КДПВ/CMR) зі змінами та доповненнями, внесеними Протоколом від 05 липня 1978 року (далі - Конвенція); вимог законодавства України та держав, територією яких транспортуються вантажі; стандартних умов надання послуг, затверджених організаціями перевізників та експедиторів країни страхувальника; положень інших договорів або угод, щодо застосування яких надана письмова згода Страховика;
    - при страхуванні ТТН: вимог чинного законодавства України; стандартних умов надання послуг, затверджених організаціями перевізників та експедиторів України; положень інших договорів або угод, щодо застосування яких надана письмова згода Страховика.
    В - Відповідальність за невиконання договірних зобов’язань (помилки та упущення) - відповідальність за збитки, понесені контрагентом страхувальника внаслідок невиконання останнім частково чи повністю договірних зобов’язань, а саме:
    1) відповідальність за прострочення в доставці вантажу. Умовою виникнення такої відповідальності є порушення термінів доставки вантажів, встановлених п.5 ст.23 конвенції КДПВ/СМR, Статутом автомобільного транспорту УРСР чи іншими законодавчими актами у випадку, якщо особа, яка вимагає відшкодування шкоди, доведе, що невиконання страхувальником зобов’язань за договором перевезення, завдало їй шкоди;
    2) відповідальність за видачу вантажу з порушенням вказівок про затримку видачі;
    3) відповідальність за неправильну доставку (досилання) вантажу з вини працівників страхувальника – додаткові витрати на пересилання вантажу за правильною адресою, понесені страхувальником внаслідок неправильної доставки вантажу.
    С - Відповідальність перед третіми особами - відповідальність за шкоду/збитки, заподіяні життю, здоров’ю та/або майну третіх осіб вантажем, що перевозиться. За договором страховий захист не розповсюджується на відповідальність страхувальника як роботодавця перед своїми працівниками, а також, якщо відповідальність страхувальника, що виникла внаслідок форс-мажорних обставин.
    D - Витрати - документально підтверджені витрати, понесені страхувальником і попередньо узгоджені зі Страховиком:
    1) на захист інтересів страхувальника в судових та арбітражних органах (включаючи винагороду юристів та експертів) за подіями, відповідальність за які покладається на автоперевізника;
    2) розумно проведені витрати на запобігання або зменшення розміру шкоди, відповідальність за яку покладається на автоперевізника (а саме: витрати на зберігання, перевантаження, сортування, переупаковку, утилізацію пошкодженого вантажу, додаткове перевезення вантажу до місця призначення, витрати на оплату послуг сюрвейєрів, експертів).
    Не підлягає страхуванню за договором відповідальність перевізника за якість вантажу, що перевозиться, та будь-яка відповідальність, інша, ніж відповідальність перевізника.
    Якщо це зазначено в договорі страхування, договір не забезпечує страхового покриття та/або відшкодування будь-яких збитків у випадках, якщо страхувальник (а рівно як і треті особи, які прямо чи опосередковано повністю чи частково володіють страхувальником-юридичною особою) підпадає під санкції, обмеження, ембарго встановлені законодавством України, резолюціями Ради безпеки ООН, Європейським Союзом, Великобританії, Канади, США або іншими нормативно-правовими актами.
    3 Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності) до 150 000 000,00 грн. за договором
    4 Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу Страховий тариф: від 0,001% до 20%.
    Страхова премія розраховується шляхом множення страхового тарифу на страхову суму (ліміт відповідальності за договором).
    5 Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності) За договором страхування встановлюється безумовна фрашиза в розмірі від 0% до 50%.
    6 Територія та строк дії договору страхування [включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)] Договір діє на території:
    - в частині страхування ТТН – виключно України з урахуванням обмежень території страхування;
    - в частині страхування CMR – України (з урахуванням обмежень території страхування) та країн, зазначених в договорі страхування.
    Обмеження території страхування. Якщо інше не передбачено договором, дія договору не поширюється на території адміністративних районів України, в межах яких знаходяться населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження або розташовані на лінії зіткнення; тимчасово окуповані території України, що визначені нормативно-правовими актами України; території, на яких ведуться (велися) бойові дії (в межах тривалості бойових дій) або тимчасово окуповані російською федерацією; будь-які інші території, що відповідно до законодавства України перебувають в окупації, тимчасовій окупації, оточенні, блокуванні, є територіями проведення бойових, воєнних дій, воєнних конфліктів; країни та території, офіційно визнані зонами бойових дій, військових конфліктів та інших тимчасово окупованих територій.

    Строк дії договору страхування встановлюється за згодою Страховика і страхувальника та зазначається в договорі страхування.
    Якщо договором страхування не передбачено інше, договір набирає чинності з 00:00 год. дати, зазначеної в договорі страхування, як дата початку строку дії договору, але не раніше 00:00 годин дати, що слідує за датою надходження на рахунок Страховика страхової премії чи її першої частини (у разі сплати страхової премії частинами) в обсязі та строк, зазначені в договорі страхування.
    Договір діє до 24:00 год. дати, зазначеної в договорі як дата закінчення строку дії договору, якщо інші обставини, передбачені договором, не призвели до дострокового припинення дії договору.
    Строк дії договору може поділятись на періоди страхування в межах загального строку дії договору.
    Строк періодів страхування зазначається в договорі страхування.
    7 Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат Не визнаються страховими випадками і, відповідно, не підлягають страховій виплаті збитки, які настали у разі:
    1) бойових або військових дій (незалежно від того, була оголошена війна чи ні), вторгнення військ, дії засобів ведення війни, громадянської війни, терористичних актів, заколоту, революції, повстання, бунту, страйку, локауту, громадських (масових) заворушень, військового чи протиправного захоплення влади та/або тимчасової неможливості (повної або часткової) здійснення своїх повноважень органами державної (місцевої) влади, конфіскації, арешту, реквізиції, знищення або пошкодження застрахованого вантажу за розпорядженням чи у разі його використання існуючими юридично чи фактично органами військової або цивільної влади, правоохоронними органами, в тому числі в блокадах доріг, переслідуванні тощо. При цьому вважається, що всі можливі види вчинених протиправних дій є невід’ємною складовою частиною вище перелічених дій/подій (виключень) і фактично пов’язані з їх настанням.
    За договором також виключаються будь-якого роду збитки, шкода, витрати, які прямо або опосередковано викликані, є результатом або пов'язані з будь-якими заходами щодо попередження, усунення або придушення будь-якого терористичного акту, або пов'язані іншим чином з ним, громадянської війни, військового повстання, революції, заколоту, бунту, захоплення влади військовими чи цивільними силами, пограбуванням і мародерством, громадських заворушень;
    2) настання події, яка має ознаки страхового випадку, на територіях, зазначених в договорі як обмеження території страхування, а також збитки, що сталися на території розташованій ближче, ніж 50 (п’ятдесят) кілометрів від таких територій, на дату настання події, яка має ознаки страхового випадку;
    3) навмисних, злочинних дій страхувальника, його працівників, представників, які несуть відповідальність за збереження застрахованого вантажу за умовами будь-яких договорів, спрямованих на настання страхового випадку;
    4) навмисного порушення або недотримання страхувальником (його працівниками, представниками) правил перевезення / навантаження (розвантаження) та зберігання вантажів, що призвело до настання страхового випадку;
    5) обставин, яких страхувальник не міг запобігти та усунення яких від нього не залежало;
    6) протиправних дій страхувальника (осіб, що знаходяться з ним у трудових відносинах), за які відповідно до чинного законодавства України передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність, в тому числі, але не виключно, дій, які відповідно до чинного законодавства визначаються як: крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, шахрайство, привласнення, розтрата вантажу або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою;
    7) невиконання інструкцій або розпоряджень за договором перевезення;
    8) перебування водія транспортного засобу у стані алкогольного сп’яніння відповідно до документу, який складається про такий стан - акт огляду на стан алкогольного сп'яніння та/або при наявності етанолу в організмі, під впливом наркотичних, токсичних речовин, лікарських препаратів чи інших речовин, що знижують швидкість реакції і увагу;
    9) порушення страхувальником та/або його працівником, представником правил дорожнього руху країни настання події щодо:
    - використання шин з порушенням встановлених нормативних вимог до такої експлуатації;
    - руху через залізничні переїзди;
    - встановлених обмежень швидкості руху;
    10) дій державних контролюючих органів (прикордонних, митних, ветеринарних, фітокарантинних, екологічних, санітарних, тощо), якщо страхувальник витребував (вимагав), а третя особа не подала всі необхідні і достатні документи для здійснення цими органами своїх функцій;
    11) дій працівників складів, які мають відношення до вантажу;
    12) недостатнього або невідповідного пакування, хибного навантаження товарів відправником, маркуванням чи кріпленням ватажу (за винятком випадків, коли кріплення вантажу є прямим обов’язком страхувальника відповідно договору перевезення вантажів), відправлення вантажу у пошкодженому стані, в тому числі вантажів, які несумісні для спільного перевезення;
    13) невідповідного маркування і нумерації вантажних місць;
    14) прямої або опосередкованої дії, пов`язаної з використанням будь-якого комп’ютера, комп’ютерної системи, комп’ютерного програмного забезпечення, ворожих кодів, комп`ютерних вірусів та інших електронних систем з метою завдання шкоди;
    15) особливих властивостей вантажу, обумовлених його природою, у силу яких вантаж може піддатися повній або частковій загибелі або ушкодженню, зокрема це стосується вантажів, схильних до поломки, корозії, раптового гниття, запотівання, нагрівання, самозаймання, природніх властивостей вантажу в межах норм природної втрати, визначених відповідними нормативними актами (усушка, виток, утрушування), нападу паразитів, гризунів, комах, зміни субстанції в результаті дії біологічних чинників (бактерії, грибки, мікроби);
    16) порушення встановлених правил та норм для перевезення та зберігання відповідних вантажів, недотримання правил навантаження, розвантаження, укладання, складування вантажів, відправлення вантажів в пошкодженому стані;
    17) експлуатації технічно несправних транспортних засобів, в тому числі рефрижераторних установок при перевезенні вантажів, що потребують спеціального температурного режиму, причепів, напівпричепів;
    18) використання страхувальником транспортного засобу, не придатного для транспортування певного виду товарів, або транспортного засобу, який не відповідає технічним стандартам;
    19) недостачі, зникнення, псування чи знищення вантажу при цілісності зовнішньої упаковки вантажу, вантажного контейнера чи цистерни, при справності кузова транспортного засобу, причепу (напівпричепу), окремих секцій транспортного засобу (причепу або напівпричепу), при непошкоджених пломбах, пломбувального дроту, запірно-пломбувальних пристроїв;
    20) перевезення контрабандних вантажів та вантажів незаконної торгівлі, вантажів військового призначення та подвійного використання;
    21) перевезення творів мистецтва, предметів антикваріату, колекцій марок і монет, документів, цінних паперів, платини, золота, коштовних каменів і інших схожих предметів;
    22) перевезення одягу високої моди (дизайнерська продукція);
    23) перевезення тварин, в тому числі, племінних;
    24) перевезення документів, в тому числі, що засвідчують особу, паспорти тощо;
    25) перевезення людей, небіжчиків;
    26) перевезення меблів, обладнання або інших вантажів, при переїзді в інше приміщення, виробничий комплекс або при зміні житла; 27) перевезення не нових автомобілів. Під новим автомобілем розуміють транспортний засіб, який не використовувався в споживчих цілях;
    28) транспортування пошти, поштової документації, листів, посилок;
    29) перевезення ядерних речовин;
    30) претензій, що виникли через видачу вантажу з вини страхувальника чи його працівників неправомірному одержувачу;
    31) невиконання або неналежне виконання сторонами умов договору страхування у випадку виникнення форс-мажорних обставин;
    32) перевезення вантажів у/через регіони офіційно визнаних зон бойових дій та військових конфліктів;
    33) порушень, пов’язаних з операціями, що підпадають під дію Митної Конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенція МДП 1975 року);
    34) навантаження на вісь транспортного засобу більше максимально допустимих норм, прийнятих на території держави, якою транспортуються вантажі або передбачених інструкцією з експлуатації транспортного засобу;
    35) порушень страхувальником правил та процедур декларації зобов’язань перед Національною Асоціацією перевізників;
    36) витоку пари, газів та рідин з незагерметизованого належним чином транспортного засобу; викиду будь-яких частинок в атмосферу (сажа, кіптява, дим, пилюка тощо);
    37) внутрішніх властивостей застрахованого вантажу, зумовлених впливом звичайних коливань температури чи вологості, особливих властивостей чи природних якостей застрахованого вантажу, в тому числі, корозії, гниття, цвіль, бродіння, придбання непритаманного для вантажу запахів, іржа, окислення, знебарвлення, прихованих дефектів або природних властивостей товарів, не залежних від страхувальника;
    38) недостачі в об'ємі або вазі вантажу в межах загальноприйнятих норм для природної недостачі;
    39) пошкодження скла, сколів, пошкодження шин, подряпин, відшарування фарби, лакового покриття, емалі, окислювання, корозії, зміни кольорів, вм’ятин тощо у випадку перевезення автомобілів, сільськогосподарської техніки, іншої техніки чи транспорту.

    Страхування відповідальності страхувальника за знищення та/або пошкодження вантажів, що перевозяться в автомобілях-рефрижераторах, рефрижераторних вагонах, контейнерах-рефрижераторах та іншій схожій за призначенням техніці, не розповсюджується на випадки, що сталися у разі:
    1) використання рефрижераторних установок:
    - технічний стан яких не відповідає вимогам безпечного перевезення та збереження вантажів, що швидко псуються;
    - строк експлуатації яких перевищує 12 (дванадцять) років;
    2) свідомого чи умисного порушення страхувальником (його працівниками) виконання вимог щодо необхідності температурного режиму перевезення вантажів;
    3) 24-годинного виходу з ладу рефрижераторного обладнання; використання рефрижераторних установок, технічний стан яких не відповідає вимогам безпечного перевезення та збереження вантажів, що швидко псуються;
    4) відсутність пристрою контролю та запису температурного режиму у рефрижераторній установці (в частині відповідальності за втрату та/або пошкодження вантажу внаслідок переохолодження або перегріву вантажу);
    5) недотримання страхувальником вимог до заповнення листа контрольних перевірок температури вантажу;
    6) відсутності документального підтвердження своєчасного проходження перевірки спеціального обладнання транспортного засобу під час міжнародного перевезення вантажу, який відноситься до переліку швидкопсувних харчових продуктів згідно із Угодою про міжнародні перевезення швидкопсувних харчових продуктів та про спеціальні транспортні засоби, які призначені для цих перевезень (УПШ) від 01.09.1970 р.
    За договором Страховик не несе відповідальність за:
    - якість вантажу, що перевозиться;
    - збитки, завдані вантажем (видом вантажу), про який страхувальник не повідомив Страховика при укладенні договору та який не відмічений позначкою «так» в розділі «Види вантажів, що перевозяться» заяви на страхування.
    За договором Страховик не відшкодовує:
    1) збитки, що сталися на територіях, на які дія договору не поширюється відповідно до умов договору (які зазначені в договорі страхування як обмеження території страхування);
    2) вартість знищених чи пошкоджених вантажних контейнерів;
    3) будь-які непрямі та інші витрати, які можуть бути викликані страховим випадком (неустойка, штраф, в тому числі, покладені на cтрахувальника чи його працівників, пеня (окрім покриття Страховиком цих витрат по ризику В. - Відповідальність за невиконання договірних зобов’язань (помилки та упущення), якщо він обраний за договором), моральна шкода, упущена вигода, втрата прибутку, простій, банківське обслуговування);
    4) збитки, нанесені навколишньому середовищу, в тому числі, і через його забруднення;
    5) збитки, які не мають документального підтвердження;
    6) збитки за будь-якою відповідальністю, іншою, ніж відповідальність перевізника;
    7) збитки внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров’ю потерпілої особи, які покриваються лімітом страхової виплати, встановленим за договорами обов’язкового страхування відповідальності власників наземного транспорту країни випадку;
    8) збитки, заподіяні хімічною, біологічною, біохімічною, електромагнітною зброєю;
    9) митні гарантії;
    10) гарантійні ризики (TIR, митні закладні та подібні покриття);
    11) будь-які збитки, прямі або опосередковані або пов’язані або є наслідком будь-якої хвороби (в тому числі інфекційної, заразної) та/або пов'язані з заходами, викликаними поширенням такої хвороби, незалежно від типу її поширення (в тому числі, що має характер епідемій та пандемій).
    Конкретний перелік винятків та обмежень страхування зазначається в договорі страхування.

    Підставою для відмови Страховика у здійсненні страхових виплат є:
    - навмисні дії страхувальника або особи, на користь якої укладено договір страхування, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями;
    - вчинення страхувальником або особою, на користь якої укладено договір страхування, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку;
    - подання страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку;
    - одержання страхувальником повного відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла. Якщо збиток відшкодований частково, страхова виплата здійснюється з вирахуванням суми, отриманої від зазначеної особи як відшкодування збитків;
    - несвоєчасне повідомлення страхувальником (особою, визначеною у договорі страхування або законодавством) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків), або створення Страховику перешкод у визначенні обставин, характеру та розміру збитків;
    - наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими договором страхування;
    - невиконання страхувальником (його працівниками, представниками) своїх обов’язків за договором або, якщо це передбачено договором, – лише тих обов’язків, які чітко визначені в договорі;
    - невиконання страхувальником та/або його працівниками, представниками вимог Інструкції для водіїв, що є додатком до договору страхування;
    - надання претензії з зазначенням завідомо неправдивих відомостей в будь-якій її частині, або використання будь - яких шахрайських способів страхувальником або іншою особою, що діє на його користь, з метою отримання страхової виплати;
    - відмова у наданні документів, необхідних для здійснення страхової виплати; надання документів, які містять недостовірну інформацію щодо строку, причин, обставин страхового випадку та розміру заподіяної шкоди;
    - перешкода або відмова у сприянні Страховику щодо розслідування обставин страхового випадку та/або невиконання розпоряджень та рекомендацій Страховика стосовно зменшення розміру збитку та врегулювання претензій;
    - неподання протягом 1 (одного) року з моменту настання страхового випадку документів, передбачених договором страхування, які необхідні для прийняття рішення про страхову виплату, чи надання документів, які містять недостовірну інформацію щодо строку, причин, обставин страхового випадку та розміру заподіяного збитку;
    - наявність інших підстав, встановлених законодавством
    Вичерпний перелік підстав для відмови у здійсненні страхової виплати зазначається в договорі страхування.
    8 Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту в межах страхової суми (ліміту відповідальності) за договором
    9 Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат Для отримання страхової виплати страхувальник зобов’язаний повідомити Страховика та відповідні компетентні органи про подію, що має ознаки страхового випадку, в строки, вказані в договорі, та надати Страховику документи згідно умов договору, необхідні для здійснення страхової виплати.
    Страховик зобов’язаний встановити факт, причини та обставини такої події та прийняти з урахуванням умов договору страхування рішення про визнання або невизнання випадку страховим та визначити розмір збитку.
    Розмір збитків, заподіяних потерпілій третій особі, визначається в межах лімітів відповідальності, визначених договором по кожному страховому випадку та за договором в цілому, шляхом зменшення встановленої суми збитків на суму відповідної франшизи, зазначеної в договорі:
    - при судовому врегулюванні вимог розмір страхової виплати визначається на підставі судового рішення, яке набуло законної сили, і яким визнано цивільну відповідальність страхувальника за заподіяні збитки/шкоду, та визначено розмір шкоди/збитку, що підлягає стягненню з страхувальника на користь третьої особи, але не більше ліміту відповідальності, встановленого в договорі;
    - при врегулюванні претензій в досудовому порядку розмір шкоди, заподіяної потерпілим третім особам визначається Страховиком на основі документів, що підтверджують розмір збитку / понесених Страхувальником витрат, з вирахуванням франшизи, але не більше ліміту відповідальності, встановленого в договорі, згідно порядку розрахунку, що зазначається в договорі страхування.

    Страховик приймає рішення про страхову виплату, відмову чи відстрочку у страховій виплаті протягом строку, вказаного в договорі страхування, але не пізніше 15 (п’ятнадцяти) робочих днів після отримання останнього необхідного документу для прийняття рішення про виплату та, у разі прийняття рішення про страхову виплату, - складає страховий акт.
    Про відмову у страховій виплаті або про відстрочку рішення про виплату / відмову у страховій виплаті Страховик протягом строку, вказаного в договорі страхування, але не пізніше 10 (десяти) робочих днів після прийняття такого рішення, повідомляє страхувальника (іншу особу, яка відповідно до договору або законодавства має право на отримання страхової виплати) письмово з викладенням мотивації прийнятого рішення та обґрунтуванням причин відмови (відстрочки).
    Страховик зобов'язаний здійснити страхову виплату протягом строку, вказаного в договорі страхування, але не пізніше 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дня прийняття рішення про страхову виплату.
    Страховик за наявності причин для сумнівів в обґрунтованості (законності) здійснення страхової виплати може відкласти прийняття рішення про виплату або відмову у страховій виплаті до отримання підтвердження або спростування цих причин відповідними компетентними органами, на строк, вказаний в договорі, але в будь-якому випадку, не довше, ніж на 180 (сто вісімдесят) календарних днів з дати отримання усіх документів, необхідних для здійснення страхової виплати.
    У разі визнання випадку страховим Страховик здійснює страхову виплату за домовленістю Сторін - Страхувальнику або потерпілій третій особі відповідно до умов договору страхування.
    Страхова виплата не може перевищувати розміру прямого збитку, якого зазнав страхувальник (потерпіла третя особа).
    Порядок визначення розміру страхової виплати та строки її здійснення визначаються договором страхування.
    10 Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини Страховик може відмовити у страховій виплаті або зменшити її розмір у випадку, якщо страхувальник:
    - несвоєчасно повідомив Страховика про настання страхового випадку без поважних причин;
    - не виконав свої обов’язки за договором страхування;
    - не сплатив страхову премію (її чергову частину) у строки, визначені договором страхування;
    - з інших підстав, визначених чинним законодавством та договором страхування.
    11 Інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
    У зв’язку з укладенням договору відсутня необхідність отримання додаткових чи супутніх послуг страховика та/або третіх осіб, пов’язаних з отриманням фінансової послуги за договором.
    12 Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії Не передбачено